Projekty domow dla małej rodziny

 Jak zaplanować pomieszczenia na obu piętrach?

Oglądając projekty domów piętrowych można zauważyć wiele różnych rozwiązań stosowanych w projektach. Bardzo cenię tutaj ofertę z E-domy, ponieważ każdy projekt na ich stronie jest w pewnym rodzaju wyjątkowy. Nie ma tutaj powtarzalności, jaka zdarza się na wielu innych stronach. I łatwo też zauważyć różne rozwiązania stosowane w projektach domów piętrowych, oraz krótko powiem o każdym z nich.

Projekt domu piętrowego

 

  • Część „dzienna” na dole, a sypialnie i pokoje na górze. W tym rozwiązaniu w projekcie piętrowego domu na parterze znajduje się salon, kuchnia, toaleta i czasem gabinet. Natomiast na górze jest łazienka i pokoje do spania.

  • Na dole sypialnia rodziców. Taki projekt domu piętrowego różni się od poprzedniego tym, że na dole dodatkowo rodzice mają swoja sypialnie. Ten wariant jest moim ulubionym, zwłaszcza w połączeniu, w którym rodzice posiadają swoją prywatną łazienkę do której jest wejście tylko z ich sypialni.

  • Na dole dwa pokoje. Według mnie to rozwiązanie jest dobre dla młodych rodziców, którzy mają noworodki i bardzo małe dzieci. Dzięki temu mogą swoim dzieciom zapewnić pokój blisko swojej sypialni.

  • Część mieszkalna na dole, a na górze pomieszczenia użytkowe np. siłownia, gabinet. Te projekty piętrowych domów są genialne dla wszystkich osób, które np. pracują w domu. Jednocześnie według mnie w nich jest zbyt ciasno na dole i warto na górze umieścić przynajmniej kilka pokojów.

 

To kilka rozwiązań stosowanych w projektach domów piętrowych. Warto przeglądać różne propozycje, ponieważ każdy z tych rodzajów budynków jest zaprojektowany inaczej. Dzięki temu każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Dwie łazienki w domu piętrowym

Posiadanie dwóch łazienek w dzisiejszych domach to w pewnym sensie standard.  Projektów piętrowych domów i parterowych posiada dwie łazienki. Czy warto posiadać taki dom? Jak to rozwiązanie wdrożyć w swoim domu?

Pomysły na dwie łazienki w projekcie domu piętrowego Dwie łazienki nie zawsze są potrzebne. Jednak przydadzą się, jeżeli:

 

  • Planuje się mieć sporą rodzinę.

  • Jedna osoba w związku lubi spędzać dużo czasu w łazience.

 

Projekty domów piętrowych różnie podchodzą do kwestii łazienek. Zwykle są one rozmieszczone na dwóch różnych piętrach, jednocześnie zdarza się, że są to dwie łazienki obok siebie. Takie rozwiązanie ma duży sens np. gdy wszystkie pokoje znajdują się na piętrze. W takim układzie pomieszczeń projekt domu piętrowego nie powinien posiadać łazienki na parterze, bo byłaby ona bezsensowna.

 

Moje ulubione podejście do dwóch łazienek jest takie, gdy w sypialni rodziców znajduje się wejście do ich prywatnej łazienki, dostępnej tylko dla nich. Jest to bardzo ciekawe podejście i bardzo wygodne np. po narodzinach dziecka. Dzisiaj wiele projektów piętrowych domów zawiera łazienkę przeznaczoną tylko dla jednego pokoju.

 

Warto zastanowić się czy posiadanie dwóch łazienek jest potrzebne. Trzeba pamiętać, że dodatkowa łazienka to dodatkowe miejsce, w którym trzeba dbać o porządek, a zamiast niej można by zaprojektować choćby spiżarnie, albo pomieszczenie na chowanie różnych rzeczy. Dlatego nie szukaj projektów domów piętrowych z dwoma łazienkami tylko ze względu na modę.

 

Mała rodzina a dom piętrowy

Popularny model rodziny w dzisiejszych czasach to 2+1, albo 2+2. Większe rodziny nie są często spotykane. Czy projekt domu piętrowego jest dobrym pomysłem? Na stronie projektantów znajdziesz zarówno projekty domów piętrowych, parterowych jak i domów z poddaszem.

Idealny dom dla małej rodziny?

Osobiście nie popieram kierowania się tym, by przypisać projekty piętrowych domów, albo parterowych do jakiegoś konkretnego zastosowania. Uważam, że każdy rodzaj domu może spełnić się w dowolnej roli, tylko trzeba go odpowiednio przystosować.

Projekt małego domu piętrowego sprawdzi się świetnie np. na małym podwórku. Jest to świetne rozwiązanie w takiej sytuacji, ponieważ można bez zużywania dodatkowej powierzchni podwórka mieć znacznie większą powierzchnie użytkową. I to po odliczeniu przestrzeni potrzebnej na wybudowanie np. schodów.

Ponadto projekty domów piętrowych można zaadoptować inaczej niż tylko na pokoje rodzinne. Wiele osób dzisiaj prowadzi swoją działalność gospodarczą. Zamiast szukać siedziby swojej firmy, wynajmować lokal, albo narażać się na wysoką inwestycję kupując go można w projekcie piętrowego domu przeznaczyć część przestrzeni na działalność firmową.

Sprawdzi się to rozwiązanie w wielu przypadkach. Nie musisz pracować zdalnie, możesz prowadzić zabiegi masażu, rehabilitacji, być psychologiem, a nawet dentystą. Możliwości jest wiele. A domy piętrowe pozwalają na rozwiązania, które w domach parterowych byłyby niemożliwe.

 

Siłownia i dodatkowe pomieszczenia w domu piętrowym

Dodatkowa przestrzeń w projekcie domu piętrowego powinna być mądrze wykorzystana. Zauważyłem jaka jest różnica pomiędzy wykorzystaniem przestrzeni w domach piętrowych a parterowych.

Osobiście uważam, że inwestując w dom piętrowy warto zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni. Możliwości są naprawdę duże – nie każde pomieszczenie musi przecież pełnić funkcję pokoju. Według mnie ciekawym rozwiązaniem jest organizacja siłowni w projekcie piętrowego domu. Dzisiaj ćwiczenia i dbanie o swoją sylwetkę jest coraz bardziej popularne. Posiadanie domowej siłowni sprawia, że nie trzeba poświęcać czasu na dojazd do niej.

Inne pomysły na dodatkowe pokoje w projekcie domu piętrowego to np. domowa czytelnia, w której panuje cisza i każdy może się uspokoić. Innym pomysłem jest pokój gracza, w którym oprócz sprzętu do gier komputerowych mogą być np. rzutki, albo stół bilardowy.

Możliwości jest dużo – wystarczy pomyśleć kreatywnie i gdy wybiera się projekt domu piętrowego to warto pomyśleć nad rozsądnym wykorzystaniem przestrzeni w nim.

 

Zalety domów piętrowych

Domy parterowe czy piętrowe – to jest bardzo istotny dylemat. Projekty domów piętrowych są droższe w realizacji, z drugiej strony oferują znacznie większą przestrzeń. Firma E-domy  projektuje zarówno domy piętrowe, jak i parterowe. Którą propozycję lepiej wybrać?

Projekty domów piętrowych i ich zalety:

 

  • Przede wszystkim to większa powierzchnia użytkowa, przy użyciu mniejszej powierzchni podwórka.

  • Można w ten sposób zbudować ładnie wyglądające duże domy. Projekt dużego domu piętrowego wygląda o wiele ładniej niż duży dom parterowy.

  • Bardziej klasyczny wygląd – projekty domów piętrowych wyglądają bardziej klasycznie niż domy parterowe. Dzięki temu nie wyróżniają się tak spośród otaczających je budynków.

  • Możliwość zbudowania większego domu i przeznaczenia części pomieszczeń np. na prowadzenie firmy, albo stworzenie domowej siłowni.

 

Projekty domów piętrowych dają duże możliwości dzięki swoim rozmiarom. Trzeba jednocześnie zastanowić się czy aby na pewno ten rozmiar się wykorzysta. W wielu przypadkach oznaczają one tylko niepotrzebne zwiększanie kosztów budowy a następnie utrzymania. Dlatego warto się zastanowić jakie tak naprawdę ma się potrzeby przed podjęciem ostatecznej decyzji - więcej na http://imago.com.pl/index.php/projekty-domow/

 

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.