Jak zaplanować pomieszczenia na obu piętrach?

Oglądając projekty domów piętrowych można zauważyć wiele różnych rozwiązań stosowanych w projektach. Bardzo cenię tutaj ofertę z E-domy, ponieważ każdy projekt na ich stronie jest w pewnym rodzaju wyjątkowy. Nie ma tutaj powtarzalności, jaka zdarza się na wielu innych stronach. I łatwo też zauważyć różne rozwiązania stosowane w projektach domów piętrowych, oraz krótko powiem o każdym z nich.

Projekt domu piętrowego

 

  • Część „dzienna” na dole, a sypialnie i pokoje na górze. W tym rozwiązaniu w projekcie piętrowego domu na parterze znajduje się salon, kuchnia, toaleta i czasem gabinet. Natomiast na górze jest łazienka i pokoje do spania.

  • Na dole sypialnia rodziców. Taki projekt domu piętrowego różni się od poprzedniego tym, że na dole dodatkowo rodzice mają swoja sypialnie. Ten wariant jest moim ulubionym, zwłaszcza w połączeniu, w którym rodzice posiadają swoją prywatną łazienkę do której jest wejście tylko z ich sypialni.

  • Na dole dwa pokoje. Według mnie to rozwiązanie jest dobre dla młodych rodziców, którzy mają noworodki i bardzo małe dzieci. Dzięki temu mogą swoim dzieciom zapewnić pokój blisko swojej sypialni.

  • Część mieszkalna na dole, a na górze pomieszczenia użytkowe np. siłownia, gabinet. Te projekty piętrowych domów są genialne dla wszystkich osób, które np. pracują w domu. Jednocześnie według mnie w nich jest zbyt ciasno na dole i warto na górze umieścić przynajmniej kilka pokojów.

 

To kilka rozwiązań stosowanych w projektach domów piętrowych. Warto przeglądać różne propozycje, ponieważ każdy z tych rodzajów budynków jest zaprojektowany inaczej. Dzięki temu każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Dwie łazienki w domu piętrowym

Posiadanie dwóch łazienek w dzisiejszych domach to w pewnym sensie standard.  Projektów piętrowych domów i parterowych posiada dwie łazienki. Czy warto posiadać taki dom? Jak to rozwiązanie wdrożyć w swoim domu?

Pomysły na dwie łazienki w projekcie domu piętrowego Dwie łazienki nie zawsze są potrzebne. Jednak przydadzą się, jeżeli:

 

  • Planuje się mieć sporą rodzinę.

  • Jedna osoba w związku lubi spędzać dużo czasu w łazience.

 

Projekty domów piętrowych różnie podchodzą do kwestii łazienek. Zwykle są one rozmieszczone na dwóch różnych piętrach, jednocześnie zdarza się, że są to dwie łazienki obok siebie. Takie rozwiązanie ma duży sens np. gdy wszystkie pokoje znajdują się na piętrze. W takim układzie pomieszczeń projekt domu piętrowego nie powinien posiadać łazienki na parterze, bo byłaby ona bezsensowna.

 

Moje ulubione podejście do dwóch łazienek jest takie, gdy w sypialni rodziców znajduje się wejście do ich prywatnej łazienki, dostępnej tylko dla nich. Jest to bardzo ciekawe podejście i bardzo wygodne np. po narodzinach dziecka. Dzisiaj wiele projektów piętrowych domów zawiera łazienkę przeznaczoną tylko dla jednego pokoju.

 

Warto zastanowić się czy posiadanie dwóch łazienek jest potrzebne. Trzeba pamiętać, że dodatkowa łazienka to dodatkowe miejsce, w którym trzeba dbać o porządek, a zamiast niej można by zaprojektować choćby spiżarnie, albo pomieszczenie na chowanie różnych rzeczy. Dlatego nie szukaj projektów domów piętrowych z dwoma łazienkami tylko ze względu na modę.

 

Mała rodzina a dom piętrowy

Popularny model rodziny w dzisiejszych czasach to 2+1, albo 2+2. Większe rodziny nie są często spotykane. Czy projekt domu piętrowego jest dobrym pomysłem? Na stronie projektantów znajdziesz zarówno projekty domów piętrowych, parterowych jak i domów z poddaszem.

Idealny dom dla małej rodziny?

Osobiście nie popieram kierowania się tym, by przypisać projekty piętrowych domów, albo parterowych do jakiegoś konkretnego zastosowania. Uważam, że każdy rodzaj domu może spełnić się w dowolnej roli, tylko trzeba go odpowiednio przystosować.

Projekt małego domu piętrowego sprawdzi się świetnie np. na małym podwórku. Jest to świetne rozwiązanie w takiej sytuacji, ponieważ można bez zużywania dodatkowej powierzchni podwórka mieć znacznie większą powierzchnie użytkową. I to po odliczeniu przestrzeni potrzebnej na wybudowanie np. schodów.

Ponadto projekty domów piętrowych można zaadoptować inaczej niż tylko na pokoje rodzinne. Wiele osób dzisiaj prowadzi swoją działalność gospodarczą. Zamiast szukać siedziby swojej firmy, wynajmować lokal, albo narażać się na wysoką inwestycję kupując go można w projekcie piętrowego domu przeznaczyć część przestrzeni na działalność firmową.

Sprawdzi się to rozwiązanie w wielu przypadkach. Nie musisz pracować zdalnie, możesz prowadzić zabiegi masażu, rehabilitacji, być psychologiem, a nawet dentystą. Możliwości jest wiele. A domy piętrowe pozwalają na rozwiązania, które w domach parterowych byłyby niemożliwe.

 

Siłownia i dodatkowe pomieszczenia w domu piętrowym

Dodatkowa przestrzeń w projekcie domu piętrowego powinna być mądrze wykorzystana. Zauważyłem jaka jest różnica pomiędzy wykorzystaniem przestrzeni w domach piętrowych a parterowych.

Osobiście uważam, że inwestując w dom piętrowy warto zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni. Możliwości są naprawdę duże – nie każde pomieszczenie musi przecież pełnić funkcję pokoju. Według mnie ciekawym rozwiązaniem jest organizacja siłowni w projekcie piętrowego domu. Dzisiaj ćwiczenia i dbanie o swoją sylwetkę jest coraz bardziej popularne. Posiadanie domowej siłowni sprawia, że nie trzeba poświęcać czasu na dojazd do niej.

Inne pomysły na dodatkowe pokoje w projekcie domu piętrowego to np. domowa czytelnia, w której panuje cisza i każdy może się uspokoić. Innym pomysłem jest pokój gracza, w którym oprócz sprzętu do gier komputerowych mogą być np. rzutki, albo stół bilardowy.

Możliwości jest dużo – wystarczy pomyśleć kreatywnie i gdy wybiera się projekt domu piętrowego to warto pomyśleć nad rozsądnym wykorzystaniem przestrzeni w nim.

 

Zalety domów piętrowych

Domy parterowe czy piętrowe – to jest bardzo istotny dylemat. Projekty domów piętrowych są droższe w realizacji, z drugiej strony oferują znacznie większą przestrzeń. Firma E-domy  projektuje zarówno domy piętrowe, jak i parterowe. Którą propozycję lepiej wybrać?

Projekty domów piętrowych i ich zalety:

 

  • Przede wszystkim to większa powierzchnia użytkowa, przy użyciu mniejszej powierzchni podwórka.

  • Można w ten sposób zbudować ładnie wyglądające duże domy. Projekt dużego domu piętrowego wygląda o wiele ładniej niż duży dom parterowy.

  • Bardziej klasyczny wygląd – projekty domów piętrowych wyglądają bardziej klasycznie niż domy parterowe. Dzięki temu nie wyróżniają się tak spośród otaczających je budynków.

  • Możliwość zbudowania większego domu i przeznaczenia części pomieszczeń np. na prowadzenie firmy, albo stworzenie domowej siłowni.

 

Projekty domów piętrowych dają duże możliwości dzięki swoim rozmiarom. Trzeba jednocześnie zastanowić się czy aby na pewno ten rozmiar się wykorzysta. W wielu przypadkach oznaczają one tylko niepotrzebne zwiększanie kosztów budowy a następnie utrzymania. Dlatego warto się zastanowić jakie tak naprawdę ma się potrzeby przed podjęciem ostatecznej decyzji - więcej na http://imago.com.pl/index.php/projekty-domow/

 

 

Jak pokazują najnowsze wyniki sprzedaży w Polsce z dnia na dzień rośnie zainteresowaniem meblami drewnianymi. Do nie tak dawna największą wadą mebli drewnianych była ich bardzo wysoka cena, ale w chwili obecnej porządne jakościowo meble drewniane możemy kupić już za naprawdę niewielkie pieniądze (zobacz chociażby ceny na meblezkrakowa.pl). Jeżeli zależy nam na jak najniższej cenie to najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć porządny sklep z meblami online. W Internecie jak powszechnie wiadomo znajdziemy nie tylko największą ofertę porządnych mebli, ale co najważniejsze otrzymamy bardzo konkurencyjne ceny, zdecydowanie niższe niż w klasycznych sklepach meblarskich. 
Znalezienie porządnego sklepu meblarskiego w Internecie wbrew pozorom nie jest jednak zadaniem takim prostym jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W sieci jest bardzo wiele oszustów i dlatego też zakupy powinnyśmy dokonywać wyłącznie w sprawdzonych i cenionych sklepach. Jeżeli planujemy kupić nasze nowe drewniane meble sklep online to warto sprawdzić w sieci opinię o sklepie z którego ofertą jesteśmy zainteresowani. W ten prosty sposób uda nam się uniknąć nieporozumień i będziemy mieć 100% pewność, że w nasze ręce trafią meble o których marzyliśmy. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku zakupów mebli drewnianych na aukcjach internetowych tutaj również najrozsądniej jest kupowanie od klientów, którzy cieszą się dobrą opinią.

 

Akcesoria budowlane

Detale, o których nie można zapomnieć

Materiały budowlane to ważny element, bez którego niemożliwe są remonty czy budowa domu, jednak nie uda się wznieść domu przy pomocy jedynie cegieł czy zaprawy, jeśli murarz nie będzie wyposażony w kielnie czy poziomice. Wszystkie prace budowlane wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi i akcesoriów budowlanych, bez których niepodobna odnowić czy wybudować domu.

Wśród akcesoriów budowlanych warto pamiętać między innymi o:

    taśmach i foliach budowlanych,

    linach,

    taczkach,

    zamocowaniach i wkrętach,

    gwoździach,

    piłach i piłkach,

    poziomicach,

    śrubokrętach,

    młotkach,

    kielniach

    próbówkach przepływu prądu,

    obcęgach i kombinerkach,

    wiertarkach i wkrętarkach,

    spawarki i frezarki,

    wałki i pędzle malarskie.

Wymienione powyżej akcesoria to zaledwie fundament i początek całej listy narzędzi i przyrządów pomocnych podczas budowy i remontu domu. Należy pamiętać, że każdy rodzaj prac budowlanych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, każda branża ma także specjalne akcesoria, które wykorzystuje w swojej pracy, począwszy od przywoływanej już kilkakrotnie kielni murarskie, a skończywszy na taśmach malarskich i wałkach oraz pędzlach do malowania ścian. Wykorzystanie akcesoriów budowlanych pozwala nie tylko usprawnić pracę i daje gwarancje dokładniejszego jej wykonania, ale także w wielu przypadkach może uczynić ją o wiele bezpieczniejszą, to kolejny powód, dla którego rozpoczynając prace budowlane należy zatroszczyć się również o dobór odpowiednich akcesoriów.


Portal Grunty – Ocieplenia – Cegły, jak sama nazwa wskazuje to miejsce, w którym szczególną uwagę poświęcono wszelkiego rodzaju materiałom budowlanym. W ramach serwisu zostaną omówione wszystkie produkty budowlane jakie konieczne są na budowie, począwszy od akcesoriów takich jak: łopata, kielnia czy frezarka, po materiały wykorzystywane w podczas budowy fundamentów, ścian, w końcu dachu. Omawiamy także materiały izolacyjne i wykończeniowe. Będziemy mówić zarówno o materiałach wykorzystywanych w budownictwie od stuleci, takich jak drewno czy cegła oraz o najnowszych wynalazkach w stylu aerożelu czy mineralno – akrylowe płyty Corian.

Pochylać będziemy się również nad nowoczesnymi technologiami produkcji materiałów budowlanych oraz sposobami ich wykorzystania w trakcie wznoszenia budynków. Zastanowimy się na elementami budowlanymi domów energooszczędnych, materiałami w nich wykorzystywanymi, nad technologiami budowlanymi domów pasywnych. Poświęcimy także miejsce dla elementów takich jak kominki, okna i drzwi, które choć nie są materiałami budowlanymi – stanowią istotny element w konstrukcji domów.

 

 

Powierzchnia zagruntowana i zaimpregnowana – czyli jaka?

Grunty – są to preparaty, które służą zabezpieczeniu podłoża przed wilgociom, poprzez zmniejszenie jego chłonności, wyrównaniu podłoża, poprzez wyrównanie jego powierzchni oraz zwiększeniu przyczepności podłoża poprzez zastosowanie gruntu. Grunty pozwalają zmniejszyć nasiąkliwość podłoża z jednej strony, z drugiej natomiast zmniejszają również jego podatność na kruszenie się czy pylenie. Sprawiają, że podłoża są trwalsze. W przypadku gdy dane podłoże jest bardzo gładkie i nie można między innymi go pomalować, bo farba zamiast wnikać w nie – spływa, grunty nadają takiemu podłożu większą przyczepność umożliwiając jego pomalowanie. Ten rodzaj materiału budowlanego działa też w sposób wyrównujący chłonność, jeśli np. malowana jest powierzchnia o dużej chłonności, to aby zapobiec wchłanianiu przez nią farby należy najpierw taką powierzchnię zagruntować. Grunty bywają także wykorzystywane w sytuacji gdy inwestor chce zmienić kolor ścian w pomieszczeniu z ciemniejszego na jaśniejszy, aby ciemniejsza farba nie przebijała plamami na jaśniejszą, należy najpierw taką powierzchnię zagruntować. Grunty mogą być stosowane do powierzchni betonowych, tynkowanych, cementowo – wapiennych, do powierzchni z płyt gipsowo – kartonowych, do powierzchni z cegły oraz z betonu komórkowego. 

Impregnaty – są to preparaty, które nadają powierzchnią, na które są nanoszone dodatkową odporność przed słońcem, wodą, wilgociom, szkodnikami czy brudem. Impregnaty do płytek ceramicznych chronią je przed uszkodzeniami wywołanymi wodą i wilgociom, przed słabymi kwasami obecnymi w deszczach, przed solą stosowaną do stapiania lodu zimą, przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym ze słońca, a także przed środkami chemicznymi obecnymi w detergentach. Dodatkowo warstwa zabezpieczająca płytkę w wielu przypadkach może być jednocześnie warstwą ułatwiającą utrzymanie jej w czystości i ścieranie brudu. Osobną kategorią są impregnaty do drewna, które przede wszystkim mają chronić drewno przed kornikami i innymi owadami mogącymi naruszyć jego jakość oraz przed grzybami różnego rodzaju. Dodatkowo impregnaty zwiększają także odporność drewna na ogień i wysokie temperatury.

 

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.