Projekt domu a wybór materiałów budowlanych

Współcześnie są dwa typy szczególnie chętnie wybieranych przez polaków typów domów, jedne to domy nowoczesne, drugie natomiast są to domy w stylu dworku szlacheckiego. Modne projekty domów oraz więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie - http://tbm1.net.

 

W projektowaniu domów znaczenie ma nie tylko bryła budynku, jego wielkość czy rozplanowanie pomieszczeń, ważne są także materiały, które mają być zastosowane do budowy projektowanego domu.

 

W projektach domów pasywnych i energooszczędnych należy się zatem spodziewać grubszych warstw izolacyjnych, wykonanych z najlepszej jakości materiałów. Ważne będzie zastosowanie także okien i drzwi energooszczędnych, które zapewniają znacznie mniejsze ubytki ciepła.

 

W projektach domów decyduje się również o zastosowaniu materiałów na elewacje, w zależności od wyglądu domu w elewacjach wykorzystywane są kolorowe tynki, farby zewnętrzne, kamień oraz płytki klinkierowe.

 

Gotowe projekty domów muszą zawierać szczegółowy opis techniczny, w którym powinny zostać zawarte detale dotyczące materiałów budowlanych, jakie powinny zostać wykorzystane podczas budowy domu. Wiąże się to z koniecznością dokonania obliczeń co do wytrzymałości, trwałości oraz izolacyjności stosowanych materiałów oraz tego czy są one odpowiednie dla danego projektu. Z tego też względu jeśli inwestor chce zamienić materiały uwzględnione w projekcie domu powinien skonsultować to z kierownikiem budowy, a nawet architektem. Inny materiał może mieć bowiem inną wytrzymałość, co pociąga za sobą konieczność dokonania powtórnych obliczeń. Niekiedy bowiem zmiana materiałów budowlanych może pociągnąć za sobą konieczność zmian w konstrukcji budynku, w przeciwnym razie może ona powodować zagrożenie bezpieczeństwa w późniejszym użytkowaniu domu.

 

Konieczne jest skonsultowanie zmian w materiałach budowlanych z architektem zwłaszcza jeśli ich zmiana spowoduje zmianę grubości ścian zewnętrznych czy też wewnętrznych ścian nośnych budynku, są to zmiany bardzo poważne i w ich przypadku konieczne będzie zasięgnięcie opinii architekta.

 

Bywają jednak zmiany, które nie wymagają konsultacji, przykładem mogą być tutaj domy drewniane czy domy z bali, gdzie bez konsultacji można zmienić rodzaj drewna, z jakiego ma wykonany budynek.

 

Materiały budowlane są w projektach domów bardzo istotnym elementem, a zastosowane w projektach materiały nie są przypadkowe, ale wynikają z obliczeń i wymagań konstrukcyjnych, dlatego nie powinno się dokonywać samowolnych zmian materiałów przewidzianych w projekcie domu.

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.