Wykończeniowe materiały zewnętrzne i wewnętrzne

Materiały wykończeniowe to wszystkie te produkty stosowane do doprowadzenia domu do stanu, tak zwanego „pod klucz”, czyli takiego, że osoba kupująca czy budująca dom może się do niego już wprowadzić. Możemy mówić o zewnętrznych i wewnętrznych materiałach wykończeniowych.

Zewnętrzne materiały wykończeniowe, będą to te materiały, które pozwalają na wykończenie zewnętrznych ścian budynku. Tego typu materiały mają za zadanie nie tylko poprawiać estetykę budowli, ale także chronią ją przed warunkami atmosferycznymi, stanowią również pierwszą barierę ochrony przed wilgociom czy zimnem, stanowią również zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych na warstwę ocieplenia (niektóre materiały izolacyjne źle reagują na nadmiar słońca). Zastanawiając się więc nad wyborem zewnętrznych materiałów wykończeniowych należy brać pod uwagę trzy czynniki: ich cenę, ich odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz ich walory estetyczne.

Do najczęściej stosowanych w elewacjach materiałów wykończeniowych należą tynki i farby. Inwestorzy mogą zdecydować się na kolorowy tynk, wówczas nie wymaga on dodatkowego malowania lub na na tyn bezbarwny, który można później pomalować specjalną zewnętrzną farbą, na dowolnie wybrany kolor. Wśród materiałów zewnętrznych można także wymienić: drewno, ceramikę elewacyjną, na którą składają się licówki i klinkier oraz płytki z kamienia naturalnego.

Drugi rodzaj materiałów wykończeniowych to wewnętrzne materiały wykończeniowe, służą one przede wszystkim do ozdabiania ścian, sufitów i podłogi wewnątrz domu. Wśród materiałów stosowanych na ścianach należy wymienić: tynki wewnętrzne i stiuki, farby, tapety i fototapety, lamperie, panele drewniane, płytki ceramiczne, płytki i panele szklane, okładziny z tkanin.

Wśród materiałów wykończeniowych na podłogi należy wymienić przede wszystkim drewniane parkiety, panele, linoleum, płytki ceramiczne, wykładziny, kamień, żywica, a niekiedy nawet gips, cement czy beton – w zależności od rodzaj posadzki i aranżacji wnętrza jaką chcemy osiągnąć.

 

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.