Rodzaje materiałów izolacyjnych w budownictwie

Poszukując definicji materiałów izolacyjnych w budownictwie można najogólniej powiedzieć, że są to te wszystkie elementy, które zabezpieczają budynki przed wodą, wilgocią i zimnem, mówimy więc o hydroizolacji, izolacji wilgoci i izolacji cieplnej. W zależności, która z tych izolacji ma zostać wykonana mówimy o materiałach takich jak:

    abizol (materiał izolacyjny oparty na masie bitumicznej),

    aerożel,

    izolacyjna płyta korkowa,

    panelach SIP,

    papie,

    izolacji poliuretanowej (PUR),

    izolacji z poliizocyjanuratu (PIR),

    polistyrenie ekstrudowanym,

    pustakach i płytach styropianowych,

    próżniowych panelach izolacyjnych,

    materiałach refleksyjnych (nie tyle izolują, co odbijają promieniowanie elektromagnetyczne),

    wełna szklana,

    wełna mineralna

    DPC injection.

Oddzielnym zagadnieniem dotyczącym materiałów izolacyjnych jest również kwestia wibroizolacji, czyli zapobiegania drganiom, jest ona często stosowana na budowach, jednak nie odnosi się bezpośrednio do budynków, ale służy przede wszystkim zabezpieczeniu ich poprzez amortyzacje drgań przy samych maszynach budowlanych, często wykorzystuje się w tym celu takie materiały jak korek, guma czy inne tworzywa sztuczne, które mogą minimalizować drgania i ich negatywny wpływ na konstrukcję budynku.

Innowacyjne materiały izolacyjne

Spośród wymienionych powyżej materiałów izolacyjnych na szczególną uwagę zasługują dwa z nich, które w dużej mierze dopiero wkraczają na rynek budowlany, mowa tutaj przede wszystkim DPC injection – są to środki chemiczne wstrzykiwane w mury, po to by zabezpieczyć je przed wilgociom, jest to metoda, która nadal pozostaje w dużej mierze w fazie testów.

Drugim interesującym materiałem izolacyjnym jest aerożel, jest to materiał, który w ponad 90% składa się z powietrza, jego mała gęstość sprawia, że jest wyjątkowo lekki. Zbudowane z krzemionki stanowią doskonałą warstwę izolacyjną, nie jest jeszcze stosowany na dużą skale w budownictwie, ale spotkać już można firmy zajmujące się jego dystrybucją.

 

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.