Elementy systemów kominowych

 

Systemy kominowe to wydawać by się mogło, odpowiedni zamurowany otwór i wylot. Na jego dole stoją gdzieś ewentualnie kominek i piec. Jeśli jednak wejdziemy na ostrow-wielkopolski.eu/kotly-marki-termet i zobaczymy z iloma rzeczami mamy tam do czynienia, od razu zdamy sobie sprawę, że to o wiele bardziej złożona sprawa. Więcej szczegółów, szczególnie wtedy gdy jesteśmy wzrokowcami można odnaleźć na planach i rysunkach poglądowych. Odpowiednio zaprojektowane, profesjonalnie wykonane systemy kominowe składają się z takich elementów jak:

  • Przewody wentylacyjne (ewentualnie rury w zależności od rodzaju)
  • Ścieki kondensatowe
  • Drobne elementy stolarki budowlanej takie jak łączenia, małe blaszki czy nawet metalowe elementy kominowego
  • Innych elementów, w zależności od tego, co jest jeszcze w naszym domu (typ wentylacji czy systemów ogrzewania pomieszczenia)

 


Oczywiście bez głównych szybów i wlotów nawet najlepsze systemy kominowe nie spełnią swojej roli, ale jest to tak naturalne, że nie ma sensu o tym wspominać. Odsyłam do podstawowych informacji na ten temat. Co jeszcze? W każdym przypadku będziemy mieli również piec bądź kocioł. Rodzaj i materiał palny to również temat indywidualny i bardzo różny. Wówczas będziemy mieli do czynienia z innym rozwiązaniem bo i spaliny w zależności czy mówimy o węglu czy pelecie są zupełnie inne i zupełnie inaczej unoszą się w powietrzu. Warto jednak pamiętać, że wszystkie systemy kominowe posiadają szereg elementów, które są po prostu niezbędne do ich dobrego i efektywnego funkcjonowania.

 

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.