Łazienka w brązach

 

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz sprawiają, że kolorami dominującymi w większości projektów są czerń, biel oraz odcienie szarości. Nie oznacza to jednak, że inne kolory nie pozwalają stworzyć ciekawych aranżacji. Przykładem koloru, który może zarówno ocieplić, jak i ochłodzić wnętrze jest kolor brązowy, w zależności od tego jaki odcień tego koloru wybierzemy do aranżacji łazienki możemy sprawić, że wnętrze będzie emanowało ciepłem lub sprawiało wrażenie sterylnie czystego i minimalistycznego. Jak w wielu przypadkach, tutaj także liczy się zamysł twórcy.

 

Chcąc uzyskać efekt ciepłego wnętrza należy do łazienki wybierać brązy w ciepłych odcieniach, przywodzące na myśl słońce i piasek. Może to być także kolor złoty czy też brąz z refleksami żółtego. Nie oznacza to, że nie można stworzyć nowoczesnej i designerskiej łazienki z takimi ciepłymi barwami. Sugerujemy wybrać płytki w ciemniejszym, ale ciepłym odcieniu brązu na ściany, powinny to być płytki podłużne o dużym formacie, na podłogę zaś także brązowe, ale jaśniejsze płytki w tradycyjnym formacie. Drzwi do łazienki oraz przestrzeń wokół nich powinna pozostać biała, podobnie przestrzeń wokół okien – mogą to być białe płytki, biała farba lub np. sztukateria. Biała będzie także ceramika łazienkowa, czyli toaleta, wanna oraz umywalka, armatura tradycyjnie – metaliczna. W połowie wszystkich ścian (z wyjątkiem okolic drzwi i okien) proponujemy poprowadzić pas o szerokości 0,5 m składający się z mozaikowych płytek w kolorach brązu, złotym i białym, w których dominować powinien brąz i beż. Płytki mozaikowe można znaleźć między innymi w sklepie mirad. Blat łazienkowy wykonany z naturalnego drewna, dolne szafki mają okleinę z jasnego brązu, natomiast górne wypełniają lustra.

 

Alternatywą dla łazienki o ciepłym wystroju jest wykorzystanie zimnych odcieni, ciemnego brązu. Tym razem ściany łazienki zostały pokryte ciemnobrązowymi płytkami z metalicznymi refleksami. Sufit pozostał biały, natomiast płytki podłogowe są jasnobrązowe. Wszystkie meble oraz ceramika łazienkowa mają kolor biały. Prysznic składa się z przeźroczystych szklanych drzwi, armatura metaliczna. Szafki wiszące w drzwiach mają lustra. Blat łazienkowy jest biały, podobnie jak meble i pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Wanna znajduje się na podeście wyłożonym tymi samymi ciemnobrązowymi płytkami, które zdobią ściany. Sama wanna ma kolor biały, kształt nieregularny i jest nieco oddalona od ściany. Wszystkie elementy ozdobne w łazience oraz same grzejniki mają kolor biały lub czarny.

JAKOŚĆ

CENA

PRECYZJA

© 2017 GOCEE. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.